Cikkek
40 milliós adósságból a Forbes címlapjára
Biros Levente a TOP 10 4. helyén végzett a beérkezett több mint 300 pályázó közül
A Mindenes vállalkozók a halogatás nagymesterei
A Szemléletváltó saját felméréséből kiderült, hogy a tesztet kitöltő 2300 vállalkozó több mint 50%-a, azaz a fele megragadt a Mindenes korszakban. Ők azok, akik még évek múlva is a vállalkozásukban dolgoznak és kimaxolják a munkanapot úgy, hogy minden problémát is ők oldanak meg.
Mik a legfontosabb mérőszámok egy cég életében?
Avagy a pénzügyi tudatosság receptje a sikeres vállalkozáshoz
Hatékonyságnövelés: a kihagyhatatlan lépés, hogy céged eredményesebb és sikeresebb legyen
Magyarországon a cégek jellemzően 15-20%-os hatékonysággal működnek. A jó hír az, hogy ennek a százalékos arányszámnak a növeléséhez nem kell több forgalom és vásárló, csak hatékonyabbá kell tenni a működést.
Olvasás nélkül is sikeres vállalkozó lehetsz? Ezt gyorsan felejtsd el!
Avagy hogyan válts szemléletet, és olvass minél többet még akkor is, ha elhavaznak a tennivalók
6+1 dolog, amivel a maximumot hozhatod ki a munkatársaidból
6+1 tipp, hogyan hozhatod ki a maximumot munkatársaidból.
Akadozik a munkatársakkal való együttműködés a cégedben? Ezek a lépések a gördülékeny vezetés kulcsai
Április 20-án Besztró Szabolccsal, a Billingo operatív és stratégiai igazgatójával és Mándó Milánnal, a minner.hu tulajdonosával beszélgetettünk a Connect Konferencián. A beszélgetésben alapvető fontosságú gondolatok merültek fel többek között a szervezetfejlesztéssel, a hatékonyságnöveléssel és a Vállalkozói Evolúció korszakaival kapcsolatban.
„Nemcsak a túlélés a cél, hanem a profit is” – Business Bar Mentorprogram talkshow
A BusinessBar Mentorprogram azért jött létre, hogy fiatal vállalkozók célzott segítséget kapjanak a vállalkozói úton való elinduláshoz és könnyebben megbirkózhassanak az ezzel járó félelmekkel, bizonytalansággal. A cél, hogy sikeres vállalkozók a tapasztalataik megosztásával segítsék őket, hogy megfelelő ismeretekkel rendelkezve, biztosabb lábakon vágjanak neki ennek az izgalmas, rengeteg felfedezéssel, sikerrel és időnként kudarccal járó útnak.
Kovács Zsolt Milán: Az én szemléletváltó sztorim
Kovács Zsolt Milán 2002-ben kezdte meg vállalkozói pályafutását – ekkor még részben alkalmazottként dolgozva. Cége, a Főkönyvguru nemrég lépte át a 100 milliós árbevételt. Ugyan kezdetektől fogva a felsőbb vállalkozói szintek felé tervezett törekedni, az efelé vezető út nem volt akadálymentes. Biros Levente és a Szemléletváltó program több alkalommal is segített neki továbblépni a vállalkozói elakadásain.
Így változott a Szemléletváltó hétvége az évek során III. – A rendezvény jelene és jövője
A Szemléletváltó Hétvégék történetét bemutató sorozat előző részéből kiderült, hogyan fejlődött látványosan alkalomról alkalomra a rendezvény. A cikksorozat záró részéből megtudhatjátok, hogyan érte el a profi szintet a Szemléletváltó Hétvége, miért változik meg ismét a rendezvény helyszíne, mi várható a tizedik, jubileumi alkalmon, és mit hozhat a jövő a Szemléletváltó Hétvégék számára.
Így változott a Szemléletváltó hétvége az évek során II. – Egy következő szint
Három alkalom után én úgy éreztem, mindent elmondtam a Szemléletváltó hétvégék alkalmával, amit el szerettem volna. Az emberekben azonban volt szándék és nyitottság arra, hogy továbbra is összejöjjünk félévente egy olyan hétvégére, amikor közösen tanulunk, fejlődünk, a rendezvény pedig lassan elkezdte elnyerni a jelenlegi formáját.
Így változott a Szemléletváltó hétvége az évek során I. – A kezdet
2022. március 25. és 27. között kerül megrendezésre a X. Szemléletváltó Hétvége. A jubileumi alkalom témája nem más, mint a változás. Maga a Szemléletváltó Hétvége is rengeteg változáson ment keresztül az elmúlt 5 évben.
Meg kell-e menteni minden vállalkozást?
Az elmúlt másfél évben a járvány ideje alatt többször, több helyen találkoztam azzal a kérdéskörrel, hogy miként lehet megmenteni a válság sújtotta vállalkozásokat. Az én véleményem megosztó ezzel a témával kapcsolatban, ugyanis azt gondolom, hogy nem minden vállalkozást érdemes megmenteni. Bemutatom miért.
Bistro Kormos Róberttel – Interjú
Megjelent Biros Levente könyve, a Mindig Többet ADNI – 52 szemléletváltó tanulság a múkuskeréktől a négymilliárdig. Maga a szerző üzletember,...
A cégben való munka hátrahagyása – Így add át a felelősséget vezetődnek, munkatársadnak
A vállalkozói lét egy bizonyos szintjén előbb-utóbb ki kell lépnünk a cégünkből, hogy egyre többet dolgozhassunk a vállalkozásukon a benne való robotolás helyett. De vajon pontosan mikor kell átadni a felelősséget a kulcsmunkatársaknak, igazgatóknak?
Így zajlik egy gyümölcsöző állásinterjú
Az állásinterjú témája többször felmerült már. Akár a szerethető munkahely megteremtéséről, akár a kulcsemberek, leendő igazgatók megtalálásáról van szó, a jó állásinterjú elengedhetetlenül fontos mozzanata mindkét folyamatnak.
Találd meg a leendő igazgatódat!
A Szemléletváltóban végzett tevékenységem során számos lehetőségem nyílt megfigyelni a vállalkozótársaimat, és arra a felfedezésre jutottam, hogy sok mindenben hasonlítunk: Szeretünk megoldásokat keresni, kitalálni dolgokat, újítani, vitatkozni, megtervezni a jövőnket. Nem szeretünk azonban működtetni, vezetni, egy bizonyos munkatárs szám felett pedig, azt érzem, sokunkban már a megfelelő képességek sincsenek meg a cégünk gépezetének működtetéséhez. Éppen ezért fontos, hogy ha felfelé ível a vállalkozásunk, megtaláljuk a leendő kulcsembereinket, vezetőinket, igazgatónkat.
Tedd vonzó munkahellyé a cégedet!
Sajnos sokakban él a mai napig az a szemlélet, hogy egy cégnek csak az ügyfelek elégedettségére kell odafigyelnie. Ám ha a munkatársak nem elégedettek, könnyen belefuthatunk abba a helyzetbe, hogy a kollégáink minden előjel nélkül otthagynak minket egy jobb ajánlatért.
A vállalkozó evolúciója II. – Célok a cégből való kilépés után
A vállalkozó evolúciójáról szóló előző cikkemben azt az utat ismertettem, amely a cégből való kilépés felé vezet. Ezúttal a befektetővé válás folyamatát, majd az azutáni életet mutatom be annak minden lehetőségével és nehézségével.
A vállalkozó evolúciója I. – Út a cégen belül
A sikeres vállalkozói lét kulcsa a folyamatos fejlődés. Egy folyamatosan fejlődő vállalkozó életében különböző korszakok váltják egymást. Mindnek megvan a maga előnye, pozitív hozadéka. Ha a korszakokban képesek vagyunk a „mindig többet adni”-elv szerint jelen lenni, mindből ki tudjuk hozni a maximumot. Ebben a cikkben bemutatom, hogy hogyan lehet ezt megtenni, amikor még a cégen belül dolgozunk.
5 időspóroló trükk cégvezetőknek
Bizonyára mindannyian jártunk már úgy, hogy amikor nekiálltunk egy elvégzendő feladatunknak, azzal a feladattal együtt hirtelen két-három is előtérbe került, és a számtalan teendő közül nem tudjuk, melyiket priorizáljuk, és gyakran azzal is értékes időt vesztünk, hogy ezeket a döntéseket meghozzuk. Ebben a blogcikkben összeszedtem öt trükköt, amelyek segítségével bárki könnyedén strukturálhatja az idejét.
Így alakíts ki szuperhatékony jutalékrendszert a vállalkozásodban
Azt vettem észre, hogy a cégvezetők még az ügyfélszerzéssel, értékesítéssel közvetlenül foglalkozó munkatársaikat is csak alapfizetéssel jutalmazzák. Számomra ez egy megdöbbentő észrevétel, hiszen véleményem szerint különösen ezeknek a kollégáknak van szükségük olyan motivációra, amely jobb életet, jobb anyagi körülményeket ígér.
Mire NE költsd a marketing büdzsédet
Bár nem győzöm hangsúlyozni, hogy nem elméleti oktató vagyok, úgy gondolom, hogy a cégvezetéssel kapcsolatban szerzett gyakorlati tudásom, tapasztalatom a vállalkozótársaim segítségére lehet. Többek között a marketing és a marketingköltségek témájában is.
Így válassz mentort magadnak
Neked van már mentorod? Remélem, hogy van. De nagyon nem mindegy, hogy milyen a mentorod.
Jobb céget akarsz? Dolgozz magadon, ne csak a cégeden!
Akik ismernek, vagy sokszor hallottak előadni, tudhatják, hogy mindig azt szoktam mondani, hogy ne a cégedben dolgozz, hanem a cégeden dolgozz. De...